Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
مقاومت و دوام مخازن آب GRP

+98-21-8897 8345  Sat-Thr: 9am - 5pm

 

مخازن آب پنلی GRP به منظور دسترسی به آب پاکیزه و بدون ناخالصی برای مصارف مختلف آشامیدنی، آبیاری و صنعتی در تمام اوقات طراحی شده اند.

مشخصات فنی و طراحی منحصر به فرد این سیستم ازمشکلاتی که در آب راکد بوجود می آید مانند رشد خزه ، آلودگی های ناشی ازخوردگی یا باکتری ها و اجرام خارجی محافظت می کند.

عدم رشد خزه

چون رشد خزه و سایر موجودات ذره بینی با نور ارتباط نزدیکی دارد برای جلوگیری از رشد آنها عبور نورمستقیم از دیواره مخزن باید کمتر از 0.1 درصد باشد. تمام پنلهای مخازن آب استاندارد GRP نور مستقیم را 0.005 درصد عبور میدهند. اگربه خزه اجازه رشد داده شود علاوه بر تغییر مزه آب  باعث بیماریهای گوارشی هم میگردد.

عدم رشد باکتری

تمام قطعات مخازن استاندارد آب GRP با پرس داغ در قالب ساخته شده ودارای سطح بسیار صاف میباشند. در حالیکه در مخازن معمولی سطوح ناصاف داخلی بستر رشد انواع باکتری هستند. با اینکه افزودن کلر به آب بسیاری از باکتری ها را از بین میبرد اثر آن بعد از چند ساعت از بین رفته  و کلر باید مکررا اضافه گردد. باکتری هایی که به سرعت در سطوح ناهموارتکثیر می شوند، نوعی لایه محافظ برای خود تولید می کنند که نهایتا خرد شده و به ذرات ریز تبدیل میشود. طبق تحقیقات انجام شده در امریکا واکنش این ذرات و کلری که به آب اضافه شده میتواند محصولات جانبی سرطان زا ایجاد کند.

عدم نیاز به ششتشوی مکرر و زیاد

سطوح صاف داخلی و طراحی ویژه به منظور خشک شدن خودکار دیواره های مخازن پنلی GRP ، فرصت رشد و تکثیر به عوامل آلاینده با منشا داخلی و خارجی نمیدهد. این مخازن به دلیل دارا بودن سطوح صاف داخلی نیاز به شستشوی مکرر نداشته و شستشوی آنها نسبت به انواع دیگرساده تر است و ریسک باقی ماندن مواد شوینده روی سطوح داخلی آنها بسیار پایین است.

قابلیت تخلیه کامل آب

کف مخازن پنلی GRP به صورت مقعرساخته شده که نه تنها فشارمثبت جهت آب بندی ایجاد میکند بلکه تخلیه آب را بسیار آسانتر میسازد. تخلیه کامل و سریع مخزن مجالی برای تشکیل حوضچه از آب راکد که میتواند منشا آلودگی باشد نمیگذارد.

 

طراحی مخازن آب GRP

آزمایشات دقیق برای بدترین شرایط محیطی ، طراحی پنل ها با کمک نرم افزارهای کامپیوتری، در کنار ویژگیهای ذاتی مواد FRP و اتصالات قابل انعطاف مخازن پنلی GRP را تبدیل به محصولی بی رقیب در جهان کرده است.

کیفیت، مواد اولیه و گواهینامه ها

تمام مواد اولیه مخازن پنلی GRP با ارایه مشخصات فنی به تامین کنندگان و راهنمایی آنها خریداری شده و از آنها به منظور تست نمونه برداری میگردد. همچنین قبل از تولید مخزن گزارش های کیفیتی تامین کنندگان مواد اولیه بررسی شده و مواد طبق آنها کنترل میشوند. کارخانه سازنده این مخازن دارای گواهینامه ISO9001 بوده گواهینامه های محلی تایید کیفیت آب NSF61 و Annex G و ASNZS4020 نیز موجود میباشد.

استحکام گسیختگی

استکام گسیختگی مقاومت ماده را در برابر تغییر شکل زیر بار نشان میدهد. آزمایش خمش یکی از متدوالترین آزمایشها به منظور تخمین استحکام گسیختگی میباشد که در آن نمونه ای با سطع مقطع دایره یا چهارگوش تحت آزمایش سه نقطه ای خمش قرار میگیرد. استحکام گسیختگی بالاترین تنشی را که ماده در لحظه گسیختگی تحمل میکند را نشان میدهد. 

استحکام کششی

نسبت بیشترین نیرویی که یک ماده میتواند بدون گسیختگی تحمل کند به سطح مقطع آن قبل از آزمایش، معرف استحکام کششی ماده است. وقتی تنشهای کوچکتر از استحکام کششی از روی ماده برداشته میشوند ماده بصورت جزیی یا کلی به اندازه و شکل اولیه بازمیگردد. وقتی تنش به حد گسیختگی نزدیک میشود ماده باریک شده و ازهمانجا کم کم گسیخته میشود. استحکام گسیختگی با واحد نیرو بر واحد سطح سنجیده میشود.

استحکام فشاری استحکام فشاری ظرفیت ماده را در مقاومت محوری در برابر نیروهای فشارنده نشان میدهد. وقتی تنش از مقداراستحکام فشاری بیشتر شود ماده خرد میگردد.

استحکام ضربه ای

مقدار انرژی که نیاز است تا ماده به حد گسیختگی برسد معرف استحکام ضربه ای است که نشان میدهد ماده در مقابل شوکهای مکانیکی چقدر مقاومت دارد.

سختی بارکول

سختی بارکول با توجه به میزان فرو رفتن ایندنتر( Indenter) که در آزمایش سختی تحت یک نیروی مشخص به سطح ماده فرو میرود تعیین میگردد. ایندنترابزار نوک تیزی است که ابتدا در یک ماده مشخص که مبنای آزمایش است فرو برده میشود سپس نمونه اصلی مورد آزمایش قرار گرفته و میزان فرو رفتگی با میزان فرو رفتگی در ماده مبنا مقایسه میشود. این روش معمولا برای کامپوزیت ها مانند رزین های تقویت شده گرما سخت (resins Reinforced thermosetting) بکار میرود تا میزان مشخص شود رزین چقدر به عمل آمده و سخت شده است.

 

 مواد FRP که مخازن آب پنلی GRP از آن ساخته میشوند سبک، بدون خوردگی، با استحکام کششی و فشاری قابل قبول دارای ماندگاری خوب هستند.

برخلاف فولاد ضریب انبساط حرارتی کوچک دارند و به اتصالات تنش کمتری را هنگام درجه حرارت تحمیل میکنند. معیارهای طراحی با ضریب اطمینان 8 برابر در مقابل حداکثر بار پیش بینی شده، مخزن را در برابر حوادث طبیعی در 100 سال تضمین مینماید.

 

در فصل زمستان حتی در مناطق گرمسیر ریسک منجمد شدن آب وجود دارد که میتواند به مخزن صدمه بزند. همچنین در تابستان درجه حرارت طوری بالا می رود که حتی استحمام با آب داخل مخزن را مشکل میسازد.

جهت رفع این مشکلات استفاده از FRP توصیه میشود که عایق حرارتی بسیار خوبی بوده و هدایت حرارتی آن در شرایط معمول 240 برابر از فولاد کمتر است. مخازن آب پنلی GRP از FRP ساخته میشوند.

این مخازن در شرایط ریسک بالاتر یخ زدگی میتوانند با عایقهای جداگانه هم ایزوله گردند. مخازن آب پنلی GRP دارای فوم پلی اورتان (PU ) با هدایت حرارتی پایین در بین لایه های FRP و پوشش رزینی است. این پنلهای کامپوزیتی در دیواره های داخلی جانبی و کف مخزن که مستقیما با آب تماس دارند بکار میروند. در مورد سقف مخزن چون همیشه لایه ای ازهوای ساکن بین سطح آب و سقف مخزن وجود دارد عایق جداگانه لازم نیست.

 

قابلیت تطابق مخازن آب GRP با شرایط کار

با اینکه مخازن آب پنلی GRP برای نگهداری آب آشامیدنی طراحی شده اند با توجه به استحکام استثنایی آنها، میتوانند به عنوان مخزن ذخیره آب اطفا حریق با خروجی آب در ارتفاعهای مختلف نیز بکار روند.

این مخازن همچنین به عنوان مخزن آب دریا، مخزن سرریز، مخزن بالانس، مخزن فاضلاب، مخزن بازیابی و تصفیه آب، مخزن آبیاری، مخزن آب دستگاهها و سیستمهای صنعتی ، مخزن آب سرد در سیستمهای تهویه و مخزن آب گرم میتوانند مورد استفاده قرار گیرند.

مخازن پنلی GRP بصورت سفارشی برای مایعات به جز آب یا محلولهای شیمیایی هم ساخته میشوند و کاربرد دارند.

مخازن پنلیGRP برای استفاده در محیط روباز و مسقف مناسب میباشند و میشود آنها را در ساختمانهای ساخته شده ای که دسترسی به محل مخزن آب مشکل است کار گذاشت. بعلاوه جایگزین بسیار خوبی برای مخازن قدیمی هستند.

سازگاری با شرایط محیطی (زلزله، برف، باد)

مخازن پنلیGRP با توجه به شدیدترین بار ناشی از نشستن برف، وزش باد و زلزله ( Zone 4) منطقه ای که قرار است نصب شوند طراحی ، ساخته و نصب میشوند.

سازگاری از نظر شکل و اندازه

اشکال پیچیده

مخازن پنلیGRP میتوانند در اشکال مربع، مستطیل ، L یا U به منظور استفاده بهینه از فضا ساخته و نصب شوند.

قابلیت امتداد اندازه و پارتیشن بندی

داخل مخازن پنلیGRP را میتوان با نصب پارتیشن به دهلیزهای مختلف تقسیم بندی کرد و یا برای کنترل جریان آب موانع یا گذرگاه هایی نصب نمود. ضمنا با توجه به ماهیت مدولار مخزن، میتوان با توجه به نیاز آینده ظرفیت مخزن را افزایش داد.

قابلیت جابجایی

مخازن پنلیGRP میتوانند حتی پس از سالها استفاده با باز کردن پیچها و انتقال قطعات به مکان دیگری منتقل گردند و بدیهی است مونتاژ مجدد مخزن هم بسیار ساده خواهد بود.

علیرغم استحکام عالی، FRP وزن سبکی دارد (در حدود یک سوم یک پنل فولادی هم اندازه). تمام پنل ها با دست قابل حمل است و از گذرگاه های باریک قابل عبور دادن میباشد. همچنین مونتاژ پنل ها بسیار سریع است.

 

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.